:-)

14.ročník Triatlonu SK H.O.P - Bukovina 2015

Čtrnáctý ročník Triatlonu SK H.O.P. – Bukovina 2015 byl po všech stránkách rekordní. Úspěšně proběhl 18.7. 2015 ve své domovině v Bukovině.
Předpověď počasí hlásila rekordní teploty až přes 35 stupňů. To se naštěstí tak úplně nenaplnilo, ale přesto se teploty vyšplhali ke třicítce. Posílená občerstvovací a osvěžovací opatření tak určitě nebyla marná – kromě kbelíků ve vracečce běhu byla letos i káď s houbičkami na louce, které můžeme dát krycí jméno Sahara.
Rekordní byla i účast, letos se k závodu přihlásilo 122 účastníků, což slibovalo překonání historických tabulek. Nakonec se našlo 97 odvážlivců, kteří se postavili na start a z nich 95 závodníků trať dokončilo. Podařilo se tak nachlup vyrovnat rekordní zápis z 11. ročníku.
Traťový rekord byl však pokořen a nově má hodnotu 1:09:12. Jeho držitelem je Miroslav Daňko ze Superior cyklofit high5 teamu. Je tedy na rok i vlastníkem poháru pro absolutního vítěze. Gratulujeme!
Jeho týmový kolega David Zeman zaostal o pouhých 14 vteřin a i on tedy překonal minulý traťový rekord. Hmm, zřejmě slušný oddíl tenhle Cyklofit. Letos to bylo opravdu rychlé. Až třetí v pořadí Martin Šlégl, ze Šlégl týmu, nepřekonal časem loňského vítěze. Věříme, že se na těchto výborných výsledcích podílel i patentní výběh z rybníka, který byl letos poprvé vyprojektován, sestrojen, instalován a použit.
Vítězka kategorie žen Kateřina Kárníková (Sport Future/KTA) sice časem 1:20:00 nepřekonala traťový rekord, ale v přímém souboji porazila jeho držitelku Jaroslavu Hlínovou (TT Tálín), která letos dosáhla „jen“ na druhé místo. S větším odstupem pak doběhla třetí Markéta Brzáková (Fajn tým). Všem gratulujeme!
Vítězným družstvem se letos stal Superior cyklofit high5 team. V kategorii Mr. Senior zvítězil Martin Šlégl. První dámou letošního ročníku se stala Jaroslava Hlínová. Mr. Juniorem byl Daniel Jordán.
Letos jsme opět po krátké pauze přivítali i floorbalové družstvo Bohemians, v jehož rámci si nejlépe vedl a Klokanem roku se stal Adam Růžek. Tentokrát přijelo z Bohemky i dost děvčat, sdružených v týmu Kouzelnic a Kouzelnicí roku byla díky svému výkonu vyhlášena Anet Šmídová. Kdo neskáče není Klokan, hop hop hop!
Pokud jde o tratě, dalo by se lapidárně konstatovat: „tak jako vloni“. Včetně bohužel stále nespravené silnice a nevybagrovaného rybníka. To jsou faktory, které neumíme nijak ovlivnit, ale nedokáží nám zabránit v uskutečnění závodu, který oplývá vysokým nasazením závodníků i pořadatelů, výbornými výsledky a hlavně všeobecnou dobrou náladou.
Musíme opět ocenit i pořadatelský servis – regulovčíci odvedli práci na výbornou, někteří ale možná zapomněli absolvovat školení trati, tak byli lehce nejistí ve směrování závodníků v kritické části běhu :-).
Všichni vítězové a umístivší se si kromě medailí a pohárů odnesli i spoustu věcných cen věnovanými pořadatelským oddílem i našimi sponzory. Děkujeme!
Tradiční tombola na závěr přinesla svému výherci kvalitní sadu akuvrtačky a svítilny. Gratulujeme a přejeme příjemné vrtání. A v případě, že se podaří přefiknout drátek, je možné si na to posvítit :-).
Nesmí chybět tradiční poděkování našim sponzorům a podporovatelům u řad rodinných příslušníků, bez jejichž materiální, finanční nebo osobní pomoci by se závod v této podobě nemohl uskutečnit. Děkujeme samozřejmě i všem dobrovolníkům za jejich pomoc.
Tak takhle to vidíme my. Neváhejte nám sdělit svůj názor nebo připomínky – využijte diskusní fórum na našem webu nebo mailujte. Předem díky. Zveřejníme rádi případně vaši povedenou fotku nebo vám naopak pro účely tisku rádi poskytneme naši – napište si na info@skhop.cz.