:-)
SK H.O.P. SK H.O.P.


:-)
:-)

:-)K 14.ROČNÍKU 2015
:-)otevřít v novém okně

Čtrnáctý ročník Triatlonu SK H.O.P. – Bukovina 2015 byl po všech stránkách rekordní. Úspěšně proběhl 18.7. 2015 ve své domovině v Bukovině.
Předpověď počasí hlásila rekordní teploty až přes 35 stupňů. To se naštěstí tak úplně nenaplnilo, ale přesto se teploty vyšplhali ke třicítce. Posílená občerstvovací a osvěžovací opatření tak určitě nebyla marná – kromě kbelíků ve vracečce běhu byla letos i káď s houbičkami na louce, které můžeme dát krycí jméno Sahara.

více » Rekordní byla i účast, letos se k závodu přihlásilo 122 účastníků, což slibovalo překonání historických tabulek. Nakonec se našlo 97 odvážlivců, kteří se postavili na start a z nich 95 závodníků trať dokončilo. Podařilo se tak nachlup vyrovnat rekordní zápis z 11. ročníku.
Traťový rekord byl však pokořen a nově má hodnotu 1:09:12. Jeho držitelem je Miroslav Daňko ze Superior cyklofit high5 teamu. Je tedy na rok i vlastníkem poháru pro absolutního vítěze. Gratulujeme!
Jeho týmový kolega David Zeman zaostal o pouhých 14 vteřin a i on tedy překonal minulý traťový rekord. Hmm, zřejmě slušný oddíl tenhle Cyklofit. Letos to bylo opravdu rychlé. Až třetí v pořadí Martin Šlégl, ze Šlégl týmu, nepřekonal časem loňského vítěze. Věříme, že se na těchto výborných výsledcích podílel i patentní výběh z rybníka, který byl letos poprvé vyprojektován, sestrojen, instalován a použit.
Vítězka kategorie žen Kateřina Kárníková (Sport Future/KTA) sice časem 1:20:00 nepřekonala traťový rekord, ale v přímém souboji porazila jeho držitelku Jaroslavu Hlínovou (TT Tálín), která letos dosáhla „jen“ na druhé místo. S větším odstupem pak doběhla třetí Markéta Brzáková (Fajn tým). Všem gratulujeme!
Vítězným družstvem se letos stal Superior cyklofit high5 team. V kategorii Mr. Senior zvítězil Martin Šlégl. První dámou letošního ročníku se stala Jaroslava Hlínová. Mr. Juniorem byl Daniel Jordán.
Letos jsme opět po krátké pauze přivítali i floorbalové družstvo Bohemians, v jehož rámci si nejlépe vedl a Klokanem roku se stal Adam Růžek. Tentokrát přijelo z Bohemky i dost děvčat, sdružených v týmu Kouzelnic a Kouzelnicí roku byla díky svému výkonu vyhlášena Anet Šmídová. Kdo neskáče není Klokan, hop hop hop!
Pokud jde o tratě, dalo by se lapidárně konstatovat: „tak jako vloni“. Včetně bohužel stále nespravené silnice a nevybagrovaného rybníka. To jsou faktory, které neumíme nijak ovlivnit, ale nedokáží nám zabránit v uskutečnění závodu, který oplývá vysokým nasazením závodníků i pořadatelů, výbornými výsledky a hlavně všeobecnou dobrou náladou.
Musíme opět ocenit i pořadatelský servis – regulovčíci odvedli práci na výbornou, někteří ale možná zapomněli absolvovat školení trati, tak byli lehce nejistí ve směrování závodníků v kritické části běhu :-).
Všichni vítězové a umístivší se si kromě medailí a pohárů odnesli i spoustu věcných cen věnovanými pořadatelským oddílem i našimi sponzory. Děkujeme!
Tradiční tombola na závěr přinesla svému výherci kvalitní sadu akuvrtačky a svítilny. Gratulujeme a přejeme příjemné vrtání. A v případě, že se podaří přefiknout drátek, je možné si na to posvítit :-).
Nesmí chybět tradiční poděkování našim sponzorům a podporovatelům u řad rodinných příslušníků, bez jejichž materiální, finanční nebo osobní pomoci by se závod v této podobě nemohl uskutečnit. Děkujeme samozřejmě i všem dobrovolníkům za jejich pomoc.
Tak takhle to vidíme my. Neváhejte nám sdělit svůj názor nebo připomínky – využijte diskusní fórum na našem webu nebo mailujte. Předem díky. Zveřejníme rádi případně vaši povedenou fotku nebo vám naopak pro účely tisku rádi poskytneme naši – napište si na info(zavináč)skhop.cz.
 
SK H.O.P.

:-)K 13.ROČNÍKU 2014
:-)otevřít v novém okně

Třináctý ročník ročník triatlonu pořádaného SK H.O.P rozhodně nebyl nešťastným a úspěšně proběhl 19.7. 2014. Již tradičně v Bukovině u Mnichova Hradiště.
I letos bylo pěkné počasí, a přestože se tento ročník zařadil k těm teplejším v historii, na tento den byly na mnoha místech hlášeny teplotní rekordy a teplota byly několik stupínků nad třicítkou, tak to průběh závodu nijak nepoznamenalo. Naopak, „barman měl tučný zisky“ a vypilo se prakticky všechno, co bylo k mání.

více » Tratě nebyly počasím nijak poznamenány. Co je poznamenalo, byla pouze činnost/nečinnost člověka, v jednom případě pozitivně, kdy šotolinový výjezd z lesa nahradil (aspoň z části) asfaltový koberec. Druhý případ je bohužel negativní, kdy již druhý ročník po sobě se díky sesuvu půdy jezdí pouze jedním pruhem na státní silnici – provoz je standardně řízen semafory, které jsou na dobu závodu odstraněny a zvýšenou pořadatelskou službou je zajišťováno bezpečné projetí tohoto sice krátkého, z pohledu závodníků i rychlého, ale z pořadatelského hlediska nepříjemného úseku. Tak snad zbyde v rozpočtu více peněz a pro příští rok bude tato nepříjemnost odstraněna.
Účast byla na letošním ročníku velmi slušná, přihlášek se sešlo přes 90, k závodu nastoupilo 84 závodníků a závodnic, a až na dva všichni dokončili. Výsledek nejlepšího byl opět rekordem tratě a pro něj samotného znamenal třetí vítězství v řadě. Vítej zlatý hatricku! :-)
Plavecká část je kapitolou sama pro sebe a stává se předmětem živých debat nejen závodníků, ale i ostatních účastníků naší oblíbené sportovní akce. I pořadatelé si uvědomují „problematičnost“ části, kterou lze nazvat „úsek brod“, nalezli v okolí dějiště odpovídající alternativu, avšak hlasování v internetové anketě dopadlo výsledkem 50/50, což vedlo k pořadatele k „bezpečnější“ variantě, tj. nic neměnit. Z odstupem lze toto rozhodnutí hodnotit kladně neboť tato varianta v sobě slučuje přiměřenou závodní kvalitu a zároveň diváckou dostupnost. Účast diváků a doprovodu závodníků je rovněž důležitou součástí celého podniku. Koneckonců slova letošního vítěze: „některé závody se konají v daleko horších vodách“ hovoří sama za sebe. Tak budeme zase doufat ve vybagrování bahna, což ale asi nastane až začnou lekat kapři :-)
Trasa kola byla poznamenána výše zmíněnými (ne)zásahy lidské ruky, ale jinak byla tradičně náročná. Letos ubylo defektů, to jednak zkrácením „defektní“ části prodloužením asfaltu a také zvážením výzbroje a upřednostněním trekových kol většinou závodníků
Jako již tradičně byl perfektní pořadatelský servis – regulovčíci odvedli práci na výbornou, jen snad na běžecké křižovatce se jich nedostávalo.
Klasický „hrádek“ zpočátku běžecké trasy opět prověřil pružnost svalstva. Zbytek trasy je vždy sladkou odměnou za tento výstup. V lesních úsecích byl letos spásný stín a ve vracečce pomohl i kbelík z houbičkami. Přeběh nekonečnou rozpálenou loukou byl nekonečný, ale dali to všichni.
Vítězem letošního ročníku byl opět Martin Rexa s časem 1:10:00, druhý David Zeman se mohl ještě určitě poprat o vítězství nebýt nešťastného zaběhnutí do depa kol místo na cílovou rovinku, měl čas 1:12:16. Třetí v pořadí Vojtěch Buriánek dosáhl času 1:13:54. Vítězi mužské kategorie a zároveň absolutnímu vítězi po třetí v řadě gratulujeme!
Kategorie žen byla letos trochu méně početná – 9 účastnic. Vítězka Jaroslava Hlínová byla v cíli za 1:19:05, což není rekordní výsledek, nicméně stačil na celkové 8. místo. Druhá v pořadí Kateřina Kárníková ztratila na vítězku téměř 3,5 minuty.
Těsně v závěsu pak dorazila třetí v pořadí Blanka Havelcová. Gratulujeme!
V již tradičních „nadstavbových“ kategoriích zvítězili: Mr. Senior – Leoš Mittner, První dáma – Markéta Brzáková, Mr. Junior – Michal Dragoun. Vítězným družstvem se stal Sport Future.
Zcela novou kategorii byl letos Mr. Scooter, zavedný pro závodníky, kteří se odhodlají cyklistickou část absolvovat na koloběžce. Pravda, novinka se příliš neujala, našel se jen jeden odvážlivec :-), ale kdo ví, třeba bude příště kategorie obsazena hojněji.
Všichni vítězové a umístivší se si kromě medailí a pohárů odnesli i spoustu věcných cen věnovaných našimi sponzory. Tradiční tombola na závěr přinesla svému výherci kvalitní tlakový čistič. Tak hodně štěstí s tím naším „kompresorom“:-)!
Uskutečnění závodu v této podobě by nebylo možné bez materiální nebo finanční pomoci všech sponzorů, za což jim patří dík. Ale zrovnatak by nebylo možné ani bez osobní pomoci a účasti všech dobrovolníků, i jim samozřejmě děkujeme. Spoléháme na vás i do budoucna! :-).
Velmi důležitá je pro nás odezva od těch, kterým tento závod patří-od závodníků ev. jejich doprovodu. Dejte nám vědět svůj názor, náměty, nápady. Předem děkujeme. Máte-li nějakou fotku, která stojí za zveřejnění, tak ji rádi umístíme do naší galerie. Pokud se vám líbí nějaká zde vystavená, neváhejte nás také kontaktovat.Použijte info(zavináč)skhop.cz.
 
SK H.O.P.

:-)K 10.ROČNÍKU 2011
:-)otevřít v novém okně

Jubilejní desátý ročník triatlonu pořádaného SK H.O.P proběhl 16.7.2011 opět v Bukovině.
I podesáté všechno klaplo a závod se vydařil. Jako již tradičně (snad na jednu malou výjimku) vyšlo i počasí. Letos bylo vpravdě idální – žádné srážky, což dovolilo tratím aby vyschly a vzpamatovaly se z předchozích dešťů, žádné vedro, což umožnilo závodníkům jet na plné obrátky bez hrozby přehřátí.
Opět přepisujeme rekord v účasti, k závodu se přihlásilo přes sto účastníků a 89 z nich se dostavilo na start. Dokončilo 87 závodníků. Rekordní byla účast žen a dívek, kterých se zúčastnilo celých 21. Z pohledu výsledků sice nebyl tento ročník rekordní, avšak zato byl velmi vyrovnaný.

více » Bezpečná hloubka vody v rybníku se už pomalu stává nebezpečnou:-) Ačkoli bylo vody podstatně více než jindy, bylo možno v nejvzdálenějších místech celkem s úspěchem brodit – mnozí to využívali a kalili tak vodu plavoucím protivníkům. Chtělo by se říci a „nepěkné a nesportovní“. Nicméně pravidla to dovolují, tudíž zakázat to nemůžeme – snad se při příštím výlovu dostanou ke slovu i bagry. Co bylo letos ve vodě pozoruhodné, bylo prudké střídání jejích teplot v pravidelných pruzích, kdy vodu o teplotě „káva“ střídala voda o teplotě „žiletky“.
Trasa kola byla ve znamení poledního slunce, které ale nebylo tak silné aby ubralo příliš sil. Kopcům se to už dařilo úspěšněji. Letos bylo i poměrně dost defektů – pánové, naše doporučení používat trek vychází ze zkušeností a znalosti trati! Jako již tradičně byl perfektní pořadatelský servis – regulovčíci odvedli práci na výbornou. Všichni se plně mohli věnovat závodění, případně sledování okolní přírody.
Stoupáček záhy po startu běžecké trasy byl opět prubířským kamenem odolnosti jedince. Ten kdo ho alespoň vylezl, tak byl odměněn zbývajícím klesáním nebo alespoň rovinkou. V lesních úsecích bylo trochu bahna, ale šlo to zvládnout i suchou nohou. Přeběh nekonečnou loukou byl zpestřen velkým množstvím motýlů vyhřívajících se na letním slunci.
Vítězem letošního ročníku byl Michal Šťastný s časem 1:15:07, následovaný Davidem Rolným, který se mohl ještě určitě poprat o vítězství nebýt nešťastného zaběhnutí do depa kol místo na cílovou rovinku. Jeho čas byl 1:15:14. I třetí v pořadí, Radek Václav měl čas 1:15, přidal k nim ale 20 vteřin a to rozhodlo. Vítězi mužské kategorie a zároveň absolutnímu vítězi gratulujeme!
Kategorie žen byla letos rekordně početná – 21 účastnic. Vítězka Kamila Bulířová byla v cíli za 1:24:08, což není rekordní výsledek, nicméně stačil na celkové 15. místo. Druhá v pořadí Petra Kubešová ztratila na vítězku téměř přesně 1 minutu.
Z a šest a půl minuty pak dorazila třetí v pořadí Jaroslava Hlínová. Gratulujeme!
Letošní jubilejní ročník byl příležitostí k inovaci ve vyhlašovaných kategoriích. Senioři nad 40 let soutěžili v kategorii Mr. Senior. Vítěz kategorie, Tomáš Novák byl letos absolutně na 23. místě, což je poměrně daleko a svědčí to o veliké vyrovnanosti závodu. Gratulujeme!
Zcela novou kategorii byla letos První dáma, které vévodila Simona Škaloudová s časem 1:38:57. Gratulace letí do pořádajícího oddílu! Konečně:-)
Kategorii družstev vyhrál B Team, jehož členům samozřejmě také gratulujeme!
Všichni vítězové a umístivší se si kromě medailí a pohárů odnesli i spoustu věcných cen věnovaných našimi sponzory. Tradiční tombolu na závěr jsme jubilejně inovovali a losovali jsme hned tři výherce – budou si moci bezdrátově šroubovat a ještě k tomu si změřit rychlost na kole.
Uskutečnění závodu v této podobě by nebylo možné bez materiální nebo finanční pomoci všech sponzorů, za což jim patří dík. Ale zrovnatak by nebylo možné ani bez osobní pomoci a účasti všech dobrovolníků, i jim samozřejmě děkujeme. Spoléháme na vás i do budoucna! :-)
Velmi důležitá je pro nás odezva od těch, kterým tento závod patří-od závodníků ev. jejich doprovodu. Dejte nám vědět svůj názor, náměty, nápady. Využijte naši anketu nebo nám napište. Předem děkujeme. Máte-li nějakou fotku, která stojí za zveřejnění, tak ji rádi umístíme do naší galerie. Pokud se vám líbí nějaká zde vystavená, neváhejte nás také kontaktovat. Použijte info(zavináč)skhop.cz.
 
SK H.O.P.

:-)K 9.ROČNÍKU 2010
:-)otevřít v novém okně

Devátý ročník triatlonu pořádaného SK H.O.P proběhl 17.7.2010, do třetice všeho dobrého v Bukovině.
O tomto ročníku lze hovořit v superlativech. Řekněme největší, nejrychlejší a nejteplejší.
Super vyšlo zejména počasí, když ranní bouřka a temná mračna pouze pročistila vzduch a svlažila rozpálené tratě. S příchodem hodiny startu se počasí vrátilo do svých, letos v létě vyšlapaných, kolejí a bylo vedro. To pravda není pro sport zcela ideální, ovšem s případným přívalovým deštěm a hromy-blesky se to nedá srovnávat. Navíc, bukovinské tratě nabízejí i poměrně dost stínu.

více » Teplotní rekordy doprovázely i rekordy v účasti, k závodu se přihlásilo přes sto účastníků a 86-ti z nich se poštěstilo odstartovat a zároveň dokončit. Neméně vynikající byly i výsledky a tak lze závod označit i jako nejrychlejší v historii.
Teplota vody v rybníku a jeho bezpečná hloubka daly posádce záchranného raftu dost času na slunění. Přesto však, bohužel, došlo k úrazu způsobenému kontaktem dvou závodníků v rybníku – přítomný zdravotnický dohled vyhodnotil zranění hodné převozu. Hospitalizace nebyla naštěstí nutná. Poučení pro příště, opatrnosti nikdy nezbývá a pár získaných metrů nebo sekund není radno poměřovat se zdravím.
Cyklistická trasa už byla plně zalita horkým sluncem a v otevřených úsecích bylo potřeba udržovat vyšší rychlost, aby byl vzduch alespoň pocitově chladnější :-). Jako vždy byl perfektní pořadatelský servis – regulovčíci odvedli práci na výbornou. Všichni se plně mohli věnovat závodění, nebo se kochat nádhernými panoramaty rámovanými, letos trochu dříve, dozrávajícím obilím.
Stoupáček z počátku běžecké trasy je rok od roku prudší a prudší a v běhu ho zvládnou opravdu jen ti nejlepší. Těch je ale rok od roku více a více. Jako dar z nebes se zde zjevila dobrovolná „paní sprcha“ polévající kolemjdoucí závodníky (ti běžící nestihla :-)). V lese bylo sice možno vidět i stopy ranní bouřky v podobě kaluží, ale na rozdíl od loňska bylo poměrně snadné najít si cestu suchou nohou. Na nestíněných úsecích, kterých naštěstí nebylo mnoho, to už bylo chvílemi na morál. Příště bude třeba sprchy rozmnožit.
No a výsledky byly také super. Nejrychlejší byl letos Roman Karpíšek s rekordním časem 1:11:19, následovaný Pavlem Piskáčkem, jehož čip přešel cílovou čáru o celé dvě minuty později, v čase 1:13:17. Traťový rekord se posunul na novou hodnotu. Další dvě a půl minuty přidal třetí Jaroslav Tuž. Vítězi mužské kategorie a zároveň absolutnímu vítězi gratulujeme!
Kategorie žen byla letos rekordně početná a z dvaceti žen stačilo celé polovině k absolvování nelehké trati pouze hodina a třičtvrtě. Obhájkyně vítězství Lenka Michálková sice neposunula svým časem 1:23:04 vlastní záznam v tabulce rekordů (o 20 vteřin), ale druhé v pořadí Nele Hrdličkové nadělila celých šest minut. Na další závodnici si diváci počkali dalších 9 minut. Dvanácté místo vítězky v celkovém pořadí je vynikající, i když hovoří i o zostřené konkurenci. Gratulujeme!
Nejlepší senior – závodník nad 40 let – byl třetí v absolutním pořadí Jaroslav Tuž. Také Gratulujeme!
Kategorii družstev vyhrálo družstvo Haven B, kterým samozřejmě také gratulujeme!
Všichni vítězové a umístivší se si kromě medailí a pohárů odnesli i spoustu věcných cen věnovaných našimi sponzory. Šťastlivec vylosovaný z řad závodníků si doma může horké léto zpříjemnit osobním pivním výčepem.
Uskutečnění závodu v této podobě by nebylo možné bez materiální nebo finanční pomoci všech sponzorů, za což jim patří dík. Ale zrovnatak by nebylo možné ani bez osobní pomoci a účasti všech dobrovolníků z řad místních i rodinných příslušníků. I jim samozřejmě děkujeme. Spoléháme na vás i do budoucna! :-).
Velmi důležitá je pro nás odezva od těch, kterým tento závod patří-od závodníků ev. jejich doprovodu. Dejte nám vědět svůj názor, náměty, nápady. Využijte naše vzkazy nebo nám napište. Předem děkujeme. Máte-li nějakou fotku, která stojí za zveřejnění, tak ji rádi umístíme do naší galerie. Pokud se vám líbí nějaká zde vystavená, neváhejte nás také kontaktovat. Použijte info(zavináč)skhop.cz.
 
SK H.O.P.

:-)K 8.ROČNÍKU 2009
:-)otevřít v novém okně

Osmý ročník triatlonu pořádaného SK H.O.P proběhl 18.7.2009, již po druhé v Bukovině, tedy jako Triatlon SK H.O.P. - Bukovina 2009.
Tento ročník lze bez nadsázky překřtít na „mokrý“ neb heslo, které by ho plně vystihovalo je „Z louže do bláta a pak z deště pod okap“. Prokázal také, že triatlon je sportem zocelených mužů a žen, protože nejenže dorazili téměř všichni přihlášení, ale dorazil i tucet těch, kteří ráno mohli zjistit, že tentokrát se předpověď zřejmě výjimečně nebude mýlit. Nemýlila. Setrvalý déšť v noci z pátku na sobotu, doprovázený bouřkou, tratě notně podmáčel. Na druhou stranu dlužno přiznat, že vodě v rybníku to určitě pomohlo :-). V sobotu dopoledne sice nepršelo, ale to jen do chvíle než většina opustila plaveckou část. Vytrvale pršelo, nicméně intenzita deště nebyla nijak zničující, pro závodníky prakticky vůbec, snad jen divákům to nemuselo být příjemné, když museli se svým občerstvením využívat připravené přístřešky. Ve smyslu hesla „Nikdy nemůže být tak špatně, aby nemohlo být ještě hůř“ se po závodě a závěrečném ceremoniálu rozpršelo ještě silněji a dějiště se prakticky proměnilo v rybník. Start posunutý na 11. hodinu se tak ukázal jako vyšší prozřetelnost.

více » Přesto přese všechno se po sportovní stránce závod velice vydařil. Zúčastnilo se 57 závodníků. Dva nedokončili a dva nemohli být hodnoceni pro zkrácení trati v rybníku, a to přestože voda byla příjemná :-) Cyklistická trasa byla poznamenána deštěm, avšak při troše opatrnosti byla snadno sjízdná – výsledné časy tomu napovídají. Pořadatelský servis, tj. značení a regulovčíci, byl bezchybný a prakticky všudypřítomný, žádné bloudění tedy ani nemohlo nastat. Všichni se plně mohli věnovat závodění, ti pomalejší mohli v dálce sledovat „kouření lesa“, předzvěst houbařské sezóny.
Obávané stoupání z počátku běžecké trasy nebylo deštěm nijak ovlivněno. Naproti tomu některé lesní úseky bylo možno překonat pouze broděním. Jelikož však na nikom už nebyla nit suchá, nebyla to pro nikoho sebemenší překážka.
Nejrychlejší byl letos Pavel Nosek s časem 1:15:55, následovaný obhájcem vítězství Pavlem Piskáčkem, jehož čip protnul cílovou pásku v čase 1:16:24. Traťový rekord se posunul na novou hodnotu. S odstupem jedné a půl minuty ho následoval jeden z nejmladších účastníků Vít Zahula. Vítězi mužské kategorie a zároveň absolutnímu vítězi gratulujeme!
Kategorie žen byla letos sice obsazena slaběji co do počtu, za to kvalita byla výborná. Devět z deseti žen dokončilo do 1:54:00. Vítězka Lenka Michálková stanovila časem 1:22:44 nový traťový rekord. Sedmé místo vítězky v celkovém pořadí hovoří za vše. Gratulujeme!
Kategorie senior našla letos vítěze v nováčkovi našeho závodu Janu Zahulovi, který časem 1:32:13 obsadil 21. místo a nechal za sebou větší část startovního pole. Také Gratulujeme!
Kategorii družstev vyhrálo družstvo Vrtule, kterým samozřejmě také gratulujeme!
Všichni vítězové a umístivší se si kromě medailí a pohárů odnesli i spoustu věcných cen věnovaných našimi sponzory. Šťastlivec vylosovaný z řad závodníků si doma může bezdrátově zavrtat:-)
Uskutečnění závodu v této podobě by nebylo možné bez materiální nebo finanční pomoci všech sponzorů, za což jim patří dík. Ale zrovna tak by nebylo možné ani bez osobní pomoci a účasti všech dobrovolníků, i jim samozřejmě děkujeme. Spoléháme na vás i do budoucna! :-).
 
Velmi důležitá je pro nás odezva od těch, kterým tento závod patří-od závodníků ev. jejich doprovodu. Dejte nám vědět svůj názor, náměty, nápady. Letos nás zejména zajímá váš názor na změnu času. Využijte naši anketu nebo nám napište. Předem děkujeme. Máte-li nějakou fotku, která stojí za zveřejnění, tak ji rádi umístíme do naší galerie. Pokud se vám líbí nějaká zde vystavená, neváhejte nás také kontaktovat. Použijte info(zavináč)skhop.cz.
 
SK H.O.P.

:-)K 7.ROČNÍKU 2008
:-)otevřít v novém okně

Sedmý ročník triatlonu pořádaného SK H.O.P proběhl 19.7.2008, letos premiérově pod názvem Triatlon SK H.O.P. Bukovina 2008, což odráží změnu místa jeho konání. Bukovina v Pojizeří přivítala všechny účastníky s otevřenou náručí a přispěla k vytvoření příjemné atmosféry a nabídla všem přítomným krásu svého okolí. Odměnou jí byl výborný sportovní podnik s vynikajícími výsledky, plný osobního nasazení. Letošní způsob léta se nezdá být poněkud zvláštní, on zvláštní je. Proměnlivost počasí se projevovala jak před, tak při samotném závodě, avšak nijak nenarušila jeho průběh. Jen lehce prověřila odolnost závodníků – ti co přijeli, bez problémů obstáli☺.

více » Stejně proměnlivá byla i teplota vody v rybníce Borovice. Od velmi osvěžující až k velmi příjemné☺. Všichni však předepsanou trať absolvovali a kdo už náhodou nemohl, tak si v klidu odpočinul☺. Záchranný člun tak neměl žádnou práci a jeho posádka křižující hladinu Borovice se mohla kochat její malebností. Cyklistická trasa nepřinesla žádné překvapení, terénnější úseky byly ve velmi dobrém stavu a nijak nesnižovaly dosahovaný rychlostní průměr. To obstaral výjezd do Horní Bukoviny a sjezd do Borovice☺. Pořadatelský servis, tj. značení a regulovčíci, byl bezchybný a prakticky všudypřítomný, žádné bloudění tedy ani nemohlo nastat. Všichni se plně mohli věnovat závodění, ti pomalejší zas mohli spatřit nádherná panoramata, která byla odměnou za nastoupané desítky metrů.
Obávané stoupání z počátku běžecké trasy se ukázalo být z psychického hlediska jako velmi pozitivní, jelikož zbytek (většina) trasy pak byla překvapivě příjemná, vedoucí převážně lesem, ve kterém bylo cítit a občas i vidět, že „rostou“. Do cíle tak doputovalo všech 55 závodníků, kteří odstartovali.
Nejrychleji se to podařilo Pavlu Piskáčkovi, jehož čip protnul cílovou pásku v čase 1:20:36, a stanovil tak první traťový rekord bukovinského závodu. Poměrně se značným odstupem ho následovali Petr Kotouč a David Rolný. Jejich vzájemný rozestup byl naopak poměrně malý. Malou sportovní tragedii zažil Luděk Holý, jeden z favoritů a želízko v ohni pořádajícího oddílu SK H.O.P. Vinou trojnásobného defektu se ocitl až na samém chvostu, avšak nezlomen vydržel až do konce☺. Prvnímu absolutnímu vítězi na nové trati gratulujeme!

Kategorie žen byla letos velmi silně obsazena, a to ani ne co do počtu, i když patnáct závodnic je velmi slušné číslo, jako spíše do kvality. Mezi první a poslední ženou byl rozdíl pouhých 34 minut a vítězka se velmi přiblížila rekordnímu času závodu. Navíc podle komentářů závodníků je nová trať lehce těžší. Profilově se však staré velmi podobá a přímé srovnávání výsledků je tedy v zásadě možné. Čas Jany Trilčové, vítězky ženské kategorie, 1:30:13 je každopádně úctyhodný a značně předčil časy soupeřek, Petry Vladíkové a Pavly Zavoralové, které ve vzájemném těsném souboji skončily na druhém a třetím místě. Osmé místo vítězky v celkovém pořadí hovoří za vše. Gratulujeme!

Loňský, předloňský a ....prostě tradiční, vítěz kategorie senior, se zřejmě houpal v síti, kterou vloni vyhrál☺, a tak přepustil svůj trůn Romanu Slavíčkovi, který v čase 1:40:45 obsadil celkové 20. místo. Také Gratulujeme!

Kategorii družstev kralovalo takticky sestavené družstvo HK DC Sklepmistři, pod jehož hlavičkou se skrývaly první dvě ženy z celkového pořadí. Gratulujeme samozřejmě i Sklepmistrům!

Letošní závod měl ještě jednoho vítěze a tím se svou chutí do závodění stal místní Miroslav Hradický, který, zřejmě ovlivněn výchovnými metodami Járy Cimrmana, trať absolvoval v ne právě sportovním úboru a na kole typu Ukrajina vhodném k čemukoli nač si vzpomenete, vyjma závodění. Statečně dokončil! I jemu gratulujeme a děkujeme za zpestření a oživení jinak velmi seriózního klání, kde všichni nechali duši, někteří i dvě. Letošní závod znamenal opět krůček (možná i značný krok) vpřed, pokud jde o jeho organizační stránku. Lví podíl na tom samozřejmě mají sponzoři a partneři, kteří nás v této bohulibé aktivitě podporují, ale také nadšení a ochotní dobrovolníci, kterým tato aktivita přináší „pouhý“ dobrý pocit. Všem děkujeme a věříme, že vytrvají ☺.

Myslíme si, a děláme pro to maximum, že úroveň závodu neustále stoupá. Avšak rozhodující je pro nás odezva od těch, kterým tento závod patří-od závodníků ev. jejich doprovodu. Dejte nám vědět svůj názor, náměty, nápady. Zejména se změnou místa to pro nás bude velmi cenná zpětná vazba. Předem děkujeme. Máte-li nějakou fotku, která stojí za zveřejnění, tak ji rádi umístíme do naší galerie. Pokud se vám líbí nějaká zde vystavená, neváhejte nás také kontaktovat. Použijte info(zavináč)skhop.cz.

SK H.O.P

:-)K 6.ROČNÍKU 2007
:-)otevřít v novém okně

Šestý ročník Číměřského triatlonu proběhl 28. července 2007.
Opět musíme děkovat bohu, nebo kdo to vlastně má na starosti, že i pošesté v řadě nám vyšlo počasí. Tentokrát, nejen že při závodě nepršelo, ale bylo i příjemně pod mrakem a pofukoval větřík. Svěží deštík těsně před začátkem byl spíše zpestřením. Tato sprška však nemohla změnit nic na tom, že vody v rybníce bylo tentokrát o poznání méně než v předešlých letech, zato byla velmi osvěžující až mrazivě chladivá☺. Přesto nemusela tentokrát kačležská flotila házet záchranný kruh a všichni plavci uplavali vytyčenou trať. Ale samozřejmě děkujeme za ten pocit bezpečí-to se hned jinak plave.

více » Kvalitativní úroveň závodu byla opět vynikající a znamenala další posunutí výkonnostní laťky. Účast byla opět vysoká i když o něco nižší než v loňském ročníku. Zájemců o závod bylo více než vloni, ale některým bohužel zhatil účast zdravotní stav, jiní nestihli start vinou dopravní situace (!) a pak byla početná skupina těch, kteří včas nezaregistrovali dlouho avizovanou změnu termínu závodu a nepřizpůsobily své ostatní aktivity. Tak snad příště☺. Na startu tentokrát nebyl ani jeden vítěz předchozích ročníků. A udělali dobře, dostali by na frak☺. Vítěz letošního závodu Václav Zajíc z Nové Bystřice totiž zvítězil v traťovém rekordu, který posunul o téměř čtyři minuty. Druhý Jan Tajč ze Slaného zaostal za vítězem o téměř osm minut, ale přesto ve výborném čase. Na třetího Miloše Poláka se pak v cíli čekalo další tři minuty. Za ním už pak bylo pole poměrně nahuštěné. Vítězi gratulujeme!

Ženská kategorie byla letos v poměru k celkovému počtu závodníků zase o trochu obsazenější – jen tak dál. A to nás mateřství připravilo o několik tradičních účastnic☺. Výkon letošní vítězky Marty Zvolankové z Prahy sice naznamenal posun traťového rekordu v kategorii, ale je také výborný – loňskou vítězku překonala o osm minut. Absolutní pořadí v první třetině pole hovoří za vše. O výrazném posunu v kategorii paní a dívek vypovídá i to, že i druhá v pořadí Petra Vladíková z Prahy byla do třicátého místa v absolutním pořadí. A ještě i třetí Romana Milfaith z Dolních Břežan měla čas pod hodinu a padesát minut. Vítězce srdečně gratulujeme!

Vítězství v kategorii družstev si odnesl HK DC a to hlavně díky své ženské části – taktika při sestavování družstev se vždy vyplatí☺. I vítěznému družstvu samozřejmě gratulujeme!

Kategorie Senior (40+) má, dnes už se to nezdá, svého tradičního vítěze Jiřího Sekeru z Čelákovic. Jeho celkové 4. místo v letošním rekordním závodě hovoří samo za sebe. Svůj loňský rekord v kategorii dokázal letos ještě o bezmála čtyři minuty posunout. Vyhranou houpací síť si může opravdu vychutnat☺. Rovněž gratulujeme!

Vedle sponzorů, kteří se materiálně nebo finančně podílí na konání závodu, a kterým je věnováno čestné místo na těchto internetových stránkách, pamětních tričkách a letos poprvé i na reklamních plochách, samozřejmě nesmíme zapomenout poděkovat také dobrovolným organizátorům z řad rodinných příslušníků, přátel závodníků a místních nadšenců. Bez jejich pomoci si to dnes už ani neumíme představit. Všem děkujeme a přivítáme další zájemce o tuto záslužnou činnost.

Všem účastníkům i divákům samozřejmě budeme vděčni za jakékoliv připomínky a náměty na zlepšení organizace závodu. Nabízíme možnost zaslání zde uveřejněných fotografií nebo naopak uveřejnění Vaší povedené fotografie. Pro komunikaci prosím využijte našeho e-mailu info(zavináč)skhop.cz.

Sportu a vlasti zdar! Nazdar!

:-)K 5.ROČNÍKU 2006
:-)otevřít v novém okně

Jubilejní pátý ročník Číměřského triatlonu proběhl 15. července 2006.
Je to neuvěřitelné, ale i po páté v řadě nám počasí v den konání závodu přálo, když tři předcházející dny dost silně pršelo. To se podepsalo na některých náročnějších úsecích, které byly podmáčené. Značným úsilím pořadatelů se však i tyto pasáže podařilo dostat do akceptovatelného stavu. Na teplotu vody neměly deště výraznější vliv a ta tak byla snad nejteplejší v celé historii závodu. Přesto musel, letos to bylo vůbec poprvé, zasahovat jeden ze záchranných člunů brázdících vody Kačležského rybníka. Prokázala se tak jejich nezbytnost a křečí postižený závodník se bezpečně dostal na pevninu. Díky patří dobrovolným záchranářům!

více » Pokud jde o kvalitativní úroveň závodu, tak ta byla oproti předchozím ročníkům doslova katapultována. Jednak více jak 60% nárůstem počtu účastníků, ale hlavně jejich kvalitou, danou evidentně jejich poctivou přípravou. Na startu se sešli vítězové všech předchozích ročníků a navíc se zúčastnili i někteří výborní nováčci, kteří promluvili do konečného pořadí na čele závodu. Své loňské prvenství obhájil Lukáš Jachno z Jindřichova Hradce, avšak jeho bez mála sedmi minutové zlepšení je opravdu vynikající. Druhý Jan Toulec z Prahy zaostal za vítězem o více než dvě minuty, ale jeho čas je beztak výborný. Ani čas třetího Petra Nováka ze Stráže nad Nisou není vůbec špatný a ve všech předchozích ročnících by s přehledem stačil na vítězství. O to vyšší hodnotu má celkové vítězství v letošním našlapaném závodě. Vítězi gratulujeme!

Ženská kategorie byla i letos poměrně silně obsazená, 16 účastnic je nejvíce v historii, určitě jich však do budoucna může přibývat. A to nejen proto aby se pánové měli na co dívat, ale hlavně proto, že výkony sličných závodnic jsou rovněž znamenité. Letošní vítězka Irena Baštová sice obsadila až celkové 34. místo, její čas byl však také výborný. To rovněž svědčí o letošní kvalitě závodního pole. Druhá Radka Pětníková dýchala vítězce na záda a do cíle dorazila pouze s půl minutovou ztrátou. Na třetím místě skončila Monika Cihelková, vítězka historicky prvního závodu a oslavila tak návrat od svých mateřských povinností.Vítězce srdečně gratulujeme!

Vítězství v kategorii družstev obhájily Soboly z Tacomy, a to především zásluhou vyrovnaných výsledků všech členů družstva a výborných výsledků ženské části družstva. Že by zde byl zárodek nového spozoringu závodu při tak vzorné reprezentaci vlastní firmy? ☺
I vítěznému družstvu samozřejmě gratulujeme!

Kategorie Senior (40+) má, zdá se, svého pravidelného vítěze, kterým je Jiří Sekera z Čelákovic. Jeho celkové 7. místo hovoří za vše. Rovněž gratulujeme!

Počet účastníků letos atakoval hranici 100. Na start závodu nastoupilo 84 z 90 přihlášených a 82 jich závod dokončilo, což pro většinu z nich je také velmi cenné vítězství ☺.
Kromě sponzorů, kteří přispívají ke konání závodu, a kterým je věnováno čestné místo na těchto internetových stránkách a pamětních tričkách, patří samozřejmě velký dík dobrovolným organizátorům z řad rodinných příslušníků a přátel závodníků. Bez jejich přispění bychom si nemohli závod pořádně vychutnant. Díky! Uvítáme další zájemce o tuto záslužnou činnost.

Všem účastníkům i divákům samozřejmě budeme vděčni za jakékoliv připomínky a náměty na zlepšení organizace závodu. Nabízíme možnost zaslání zde uveřejněných fotografií nebo naopak uveřejnění Vaší povedené fotografie. Pro komunikaci prosím využijte našeho e-mailu info(zavináč)skhop.cz

Sportu zdar a dobrému zvlášť!

:-)K 4.ROČNÍKU 2005
:-)otevřít v novém okně

Dne 16. července 2005 proběhl v pořadí již čtvrtý ročník Číměřského triatlonu. V hojném počtu celkem 51 závodníků jsme opět změřili své síly a neodradila nás ani dešťová přeháňka těsně před startem. V průběhu závodu a po něm se na nás počasí jako již tradičně zase usmálo. Děkujeme! ☺ Voda v rybníku byla tak akorát – na závodění, voda stříkající od pneumatik kol byla příjemně osvěžující.

více » Dá se říci, že závod byl opět velmi kvalitní. Ačkoliv loňský nejlepší čas nebyl ani zdaleka překonán, tak při stejném počtu dokončivších závodníků byl průměrný čas v cíli o čtyři minuty lepší než vloni – závodní pole bylo tedy daleko vyrovnanější a soutěž o to tužší. O tom, že náš závod není úplně jednoduchý svědčí i výsledek letošního Absolutního vítěze Lukáše Jachna. Letos se evidentně lépe připravil, poměrně značně se oproti loňsku zlepšil a zvítězil. Gratulujeme!

I letos byl počet závodnic v kategorii Ženy poměrně vysoký a hned tři z nich se vešly do první poloviny konečného pořadí. Čas nejlepší z nich Adély Liškové byl velmi dobrý a nechala tak za sebou mnoho „silných mužů“. Gratulujeme!

Byly to právě časy žen, které vedle třetího nejlepšího času Davida Neveselého pomohly v kategorii Družstev k vítězství Sobolům z Tacomy. Kromě Davida za družstvo závodili Lukáš Liška, Miloslav Šinfeld, Klára Neveselá a Radka Pětníková. Já řku vzorná reprezentace svého zaměstnavatele! Všem gratulujeme!

Letos jsme poprvé vyhodnotili a ocenili i vítěze kategorie Senior. Při pohledu na výsledky závodníků starších 40 let se však zavedení této kategorie jeví jako nadbytečné - pánové se mohou směle srovnávat s ostatními. V první desítce se umístili hned tři z nich a druhou desítku uzavřel nejstarší účastník závodu Michal Urbánek, který ve svých 63 letech ukázal záda většině ostatních mladších účastníků. Vítěz kategorie Senior Jiří Sekera byl v absolutním pořadí dokonce na 6. místě. Gratulujeme!

Letošní ročník se velice zdařil ať už z hlediska sportovních výkonů, příjemného počasí tak i jeho organizační stránky. Velkou měrou k tomu přispěli jednak dobrovolní pořadatelé a pak také sponzoři, díky kterým bylo možno zvýšit celkovou úroveň závodu včetně cen pro vítěze. Všem děkujeme – zcela určitě jste podpořili dobrou věc! ☺.

Nabízíme možnost zaslání zde uveřejněných fotografií nebo naopak uveřejnění Vaší povedené fotografie. Pro komunikaci prosím využijte našeho e-mailu info(zavináč)skhop.cz

Sportu zdar a dobrému zvlášť!

:-)K 3.ROČNÍKU 2004
:-)otevřít v novém okně

Třetí ročník Číměřského triatlonu proběhl 17. července 2004. V letošním studeném létě, se počasí přece jen v den závodu umoudřilo - bylo krásně. Na ohřátí vody Kačležského rybníka to však nestačilo a jeho velmi proměnlivá teplota místy opravdu brala dech. Přesto záchranné čluny nemusely zasahovat.

více » Můžeme konstatovat, že letošní ročník opět zvednul laťku tohoto závodu o něco výše a to tak, že výrazně. Loňský absolutní vítěz našel hned dva přemožitele, loni i letos druhého Luďka Holého a premiérového účastníka a hned vítězného Jana Toulce. Vítěz byl nejlepší ve všech disciplinách a jím dosažený čas je opravdu famózní. Gratulujeme!

Velký skok udělala letos i kategorie žen. A to jak účastí, tak i výkony. Ačkoliv mateřské povinnosti znemožnily účast předchozím vítězkám, výsledky dosažené v této kategorii jsou dosud nevídané. Zejména vítězka Dáša Svěráková, která se svým výkonem zařadila na 4. místo v absolutním pořadí byla opravdu výborná. Gratulujeme!

Ani její skvělý čas, navíc upravený koeficientem pro pořadí družstev, však jejímu družstvu nepomohl k vítězství v nově vyhodnocované kategorii Vítězné družstvo. Tím se stali Rychlí šneci, jelikož se v tomto týmu sešli první, druhý a sedmý závodník v pořadí. I jim samozřejmě gratulujeme!

Rovných 50 účastníků, kteří všichni dokončili a jimi dosažené výsledky jsou jednoznačným úspěchem.Všem účastníkům i divákům však samozřejmě budeme vděčni za jakékoliv připomínky a náměty na zlepšení organizace závodu. Touto cestou se všem omlouváme za letošní nepříjemnosti s občerstvením. Guláš byl stejně výborný jako vloni, což mohou pamětníci potvrdit, letos však selhala jeho přeprava a skladování. Doufáme, že náhradní klobáska to alespoň trochu napravila ☺.

Nabízíme rovněž možnost zaslání zde uveřejněných fotografií nebo naopak uveřejnění Vaší povedené fotografie. Pro komunikaci prosím využijte našeho e-mailu info(zavináč)skhop.cz

Sportu zdar a dobrému zvlášť!

:-)K 2.ROČNÍKU 2003
:-)otevřít v novém okně

V roce 2003 proběhl úspěšně již 2. ročník Číměřského sprint triatlonu.

Výsledková listina 2. ročníku je vyvěšena. Můžete shlédnout i fotografie. Jak je vidět, počasí nám opět přálo a celý závod proběhl i jinak bez problémů. Pokud jde o výsledky, vítěz vyhrál stylem přišel, viděl, zvítězil. Impozantní je zejména jeho čas dosažený v plavání, které je zjevně jeho doménou. Gratulujeme! Vítěz 1.ročníku však přesto zaostal o pouhou 1 minutu, a tak je jistě motivován ke zlepšení svého výkonu a návratu na trůn v dalším ročníku. Čas posledního "výletníka" je pravděpodobně nepřekonatelný - i tak se to dá pojmout.

více » Opět pouhé tři účastnice v ženské kategorii! Dámy co je s vámi? Vítězka 1.ročníku obhájila své postavení s lehce horším časem. Větší konkurence by jistě napomohla ke zlepšeným výkonům.

Pouze 2 účastnici nedokončili, to svědčí o kvalitní přípravě závodníků, kterých se loni sešlo dvakrát tolik než před rokem. Věříme, že tento trend bude pokračovat a letos nás bude opět dvakrát tolik.

Jakožto organizátor jsme se snažili udělat vše pro hladký průběh závodu. Přestože v úvodu vyjadřujeme s jeho celkovým průběhem spokojenost, jsme si vědomi, že se to tak nemuselo jevit každému. Prosíme vás tedy o vaše případné připomínky a náměty - vždy je co zlepšovat. Pište prosím na náš e-mail info(zavináč)skhop.cz. Rovněž nabízíme možnost zaslání vybrané fotografie v originální velikosti (vhodné pro tisk), případně i výsledkové listiny. Pokud máte naopak k dispozici fotografii, kterou zde chcete uveřejnit, zašlete nám její elektronickou verzi (jpg) o velikosti větší strany do 700 bodů - rádi zveřejníme.

Sportu zdar a dobrému zvlášť!

:-)
:-)

  :-)  
:-)
:-)
Triatlon SK H.O.P.
:-)